Outsourcing IT

Powierz nam swoje projekty informatyczne a my zajmiemy się ich realizacją od A do Z.
Outsourcing informatyczny pozwoli Ci zrobić więcej za mniej – oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

outsourcing it
Bez rekrutacji programistów ani żadnych specjalistów
Dostajesz gotowy projekt bez zaangażowania technicznego
Nie zatrudniasz na etat praktycznie zero formalności
Zyskujesz elastyczność i delegujesz co chcesz
Oszczędzasz budżet bez żadnych kosztów stałych
Do uruchomienia już w 7 dni od ustalenia warunków

Na czym polega outsourcing IT?

Outsourcing IT to usługa, która polega na powierzeniu zadań związanych z obszarem IT specjalistom z firmy zewnętrznej, takiej jak Prolego.

Dzięki temu korzystasz z pracy (wiedzy i doświadczenia) naszych specjalistów, którzy skutecznie i efektywnie wykonają powierzone zadania, oszczędzasz oszczędzasz na kosztach związanych z zatrudnieniem własnych i prowadzeniem projektu informatycznego samodzielnie (często poza budżetem).

Poznaj 5 korzyści

Zalety i korzyści z usługi Outsourcing IT

Nie musisz być dużą firmą czy korporacją, ponieważ nasz outsourcing IT jest łatwy, prosty i dostępny dla każdego.

Outsourcing IT jest tańszy niż etat

Jeśli nie potrzebujesz informatyka na stałe, outsourcing IT będzie tańszy niż zatrudnienie na pełny etat, ponieważ płacisz tylko za wykonaną pracę bez dodatkowych kosztów takich jak ZUS, podatki, urlopy czy benefity.

Płacisz za efekty. Bez żadnych urlopów.

W outsourcingu IT masz zawsze dostęp do specjalistów, którzy są dostępni 24/7 i nie znają słowa “urlop”. Możesz liczyć na większy zespół niż przy zatrudnieniu własnego informatyka. Liczy się dla nas SLA, czas reakcji i neutralizacji awarii, nieobecności pracowników nie stanowią problemu.

To my dbamy o rozwój, szkolenie informatyków

Świat rozwija się niezwykle szybko, a wraz z nim technologie IT. My jako firma IT rozumiemy, że Ty jako przedsiębiorca musisz skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, dlatego dbamy o to, aby stale podnosić nasze kwalifikacje i śledzić najnowsze trendy w branży.

My jako Twój nowy dział IT bez zobowiązań.

Chcemy, abyś mógł skoncentrować się na swoim biznesie, a my zajmiemy się całą częścią informatyczną. To znaczy, że nie musisz już martwić się o IT, a możesz zdać się na naszych specjalistów. Nasza integracja partnerska pozwala traktować nas jako wewnętrzny dział Twojej firmy.

Korzystanie z usług Prolego jako naszego IT outsourcera okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, nasza firma mogła skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, nie martwiąc się o techniczne sprawy. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i szybkie wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

Opinia klienta firmy Prolego – Styczeń 2023

Outsourcing IT krok po kroku

  1. Określasz swoje wymagania i potrzeby związane z obszarem IT.
  2. Podpisujesz umowę na określona liczbę godzin lub projektów
  3. Prolego przydziela specjalistów IT, którzy pomagają w realizacji potrzeb firmy.
  4. Korzystasz z usług specjalistów z Prolego, oszczędzając na kosztach związanych z zatrudnieniem własnych pracowników.
  5. Skupiasz się na swoim biznesie, a Prolego dba o funkcjonowanie IT i kwestie techniczne.
Co możemy za Ciebie zrobić?

Wydeleguj nam swoje prace IT

Odciążymy Ciebie i Twoją firmę ze wszystkich zadań informatycznych. Zrealizujemy obecnie prowadzone, jak i nowe projekty, które dopiero planujesz. Prosto i szybko, bez skomplikowanych formalności.

Przykłady outsourcingu IT

Zobacz jak inni biznesowi klienci z różnych branż korzystają z naszych usług outsourcingu IT i osiągają lepsze wyniki w swoich biznesach. Oto kilka przykładów.

Nowy projekt w 100% na zewnątrz

Firma przekazała cały swój projekt do realizacji dla Prolego i będzie rozliczać się od gotowego projektu.

Wsparcie informatyczne i obsługa sprzętu

Przedsiębiorca powierzył naszej firmie całościową obsługę informatyczną od baz danych, przez oprogramowanie az po zakup sprzętu i dostęp do naszych specjalistów IT.

Zwolnienie całego działu IT

Dyrektor projektu e-commerce zwolnił cały swój dział wdrożeniu i przekazał wszystkie obowiązki dla Prolego (zarządzanie sklepem, aktualizacje, rozwój)

Awarie i monitoring

Firma hostingowa wykupiła “pakiet wsparcia” obejmujący ilość godzin w ramach których, nasi specjaliści monitorowali serwery i reagowali w razie awarii w przeciągu 2 godzin.

Bezpieczeństwo informatyczne

Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa i zabezpieczenie systemów informatycznych

Strona internetowa

Typowe zlecenie, w którym klient powierza nam stworzenie strony gdzie często wykorzystujemy wordpress (open source).

Wdrożenie oprogramowania

Wdrożyliśmy oprogramowanie do zarządzania wiedzą (LMS) i dodatkowo przeszkoliliśmy na miejscu pracowników klienta.

10 rodzajów zadań i projektów, które możesz z łatwością “wypchać” na zewnątrz:

Outsourcing IT oferuje różne sposoby wsparcia informatycznego dostosowane do Twojego budżetu. Małe firmy zatrudniające do 5 pracowników mogą skorzystać z godzin przedpłaconych, a firmy średnie i duże mogą wybierać między abonamentem a ryczałtem.

Każda z tych form zapewnia kontrolę kosztów i wysoką jakość usług IT. Ponadto, przy dłuższym wsparciu zapewniamy atrakcyjne systemy rabatów godzinowych.

Sposoby rozliczenia outsourcingu IT

Outsourcing IT oferuje różne sposoby wsparcia informatycznego dostosowane do Twojego budżetu. Małe firmy zatrudniające do 5 pracowników mogą skorzystać z godzin przedpłaconych, a firmy średnie i duże mogą wybierać między abonamentem a ryczałtem.

Każda z tych form zapewnia kontrolę kosztów i wysoką jakość usług IT. Ponadto, przy dłuższym wsparciu zapewniamy atrakcyjne systemy rabatów godzinowych.

Według raportu Global Sourcing Association, w 2020 roku aż 78% firm na całym świecie korzystało z outsourcingu IT. W Polsce liczba ta wynosi około 70% i ciągle rośnie. Według badań przeprowadzonych przez Deloitte, 60% polskich firm planuje zwiększyć wydatki na outsourcing IT w ciągu najbliższych dwóch lat. Korzyści wynikające z outsourcingu to m.in. obniżenie kosztów, zwiększenie wydajności, większa elastyczność oraz skupienie się na podstawowej działalności firmy.
Prolego, streszczenie danych zewnętrznych

Deleguj zadania. Możesz wszystko!

Praktyczne możliwości delegowania zadań są nieograniczone. Możesz nam powierzyć dowolne zadanie z obszaru IT a my zadbamy o jego realizację!

outsourcing it delegowanie zadań