web development to nie tylko tworzenie stron

Co to jest web development?

Web development to cała dziedzina zajmująca się projektowaniem, budowaniem i utrzymywaniem stron internetowych oraz aplikacji webowych. To złożony proces, który obejmuje wiele etapów, w tym planowanie, projektowanie, programowanie, testowanie, wdrażanie i utrzymanie

Agencja web development – w czym może pomóc?

Współpracując z agencją webową otrzymujesz szeroki zakres usług, w tym tworzenie responsywnych i funkcjonalnych stron internetowych, aplikacji internetowych, sklepów internetowych, integracji z systemami zewnętrznymi, a także usługi w zakresie optymalizacji i aktualizacji. 

Dzięki nowoczesnym narzędziom i technologiom, dobra agencja web development całościowo pomaga klientowi w osiągnięciu celów biznesowych poprzez tworzenie efektywnych i wydajnych rozwiązań internetowych.

Więcej niż tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych jest jednym z wielu aspektów związanych z web development. Web development odnosi się do tworzenia, projektowania i utrzymywania aplikacji internetowych, które działają na różnych urządzeniach i platformach. 

web development to więcej niż tworzenie stron

Obejmuje to nie tylko tworzenie stron internetowych, ale także tworzenie aplikacji webowych, systemów zarządzania treścią, sklepów internetowych, a także integrację z różnymi narzędziami i platformami, takimi jak systemy płatności, media społecznościowe, API i wiele innych.

A może software house?

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać że firmy specjalizujące się w web developmencie i software house oferują bardzo podobobny zakres usług, wyjaśniamy te wątpliwości.

Praktycznie są to dwa różne rodzaje firm specjalizujących się w branży technologicznej. Agencja web development skupia się na projektowaniu i tworzeniu stron internetowych, natomiast software house zajmuje się tworzeniem aplikacji dedykowanych, zaawansowanym oprogramowaniem na zamówienie, wdrażaniem oraz utrzymywaniem oprogramowania dla różnych sektorów biznesowych. 

Faktem jest, że oba typy firm zatrudniają programistów i projektantów, ale różnią się sposobem pracy i podejściem do projektów

Agencje webowe zazwyczaj mają mniejsze zespoły i skupiają się na projektach internetowych, wykorzystując technologie no-code i oprogramowanie open source jak wordpress, natomiast software house obsługuje projekty zaawansowana oprogramowania z różnych branż i pracuje często w innych technologiach tj. Flutter czy Laravel framework

Podsumowując, możemy uznać że zakres technologiczny (platformy, rodzaje aplikacje) w software house jest zupełnie inny niż w agencji web developmentu.

Technologie webowe

Technologie webowe to zestaw narzędzi, języków programowania, bibliotek i frameworków, które wykorzystuje się do tworzenia stron internetowych i aplikacji internetowych. Najważniejsze technologie webowe to HTML, CSS i JavaScript.

mapa technologii web
 • HTML – Fundament, baza każdej strony internetowej. Język ten nadaje strukturę i pozwala na zdefiniowanie elementów takich jak nagłówki, paragrafy, linki czy obrazy.
 • CSS – Definiuje style i układ elementów na stronie internetowej. Pozwala na tworzenie wizualnie atrakcyjnych i estetycznych stron.
 • JavaScript – Służy do dodawania interaktywności i dynamiczności do stron internetowych. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie animacji, efektów wizualnych, obsługi zdarzeń użytkownika oraz tworzenie zaawansowanych aplikacji webowych.

WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS) wykorzystywany w tworzeniu stron internetowych. Choć tworzenie stron na wordpress zasadniczo nie jest technologią webową, to jego znaczenie w branży web developmentu jest bardzo duże. 

Trendy w web developmencie

W dzisiejszych czasach, kiedy większość biznesów działa online, web development stał się nieodłącznym elementem sukcesu w internecie. Poprzez technologie webowe jak HTML, CSS i JavaScript oraz trendy takie jak WCAG, RWD, PWA, Page Speed i Web Security. 

Poznaj trendy, które dla nas są standardem:

 1. WCAG – to zbiór wytycznych opracowanych przez World Wide Web Consortium (W3C) dotyczących dostępności stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami.
 2. RWD – to Responsive Web Design, czyli projektowanie i tworzenie stron internetowych, które automatycznie dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów urządzeń, na których są wyświetlane.
 3. PWA – to Progressive Web Apps, czyli strony internetowe, które mają cechy i funkcjonalności aplikacji mobilnych, takie jak powiadomienia push, dostęp offline, łatwe dodawanie do ekranu głównego urządzenia itp.
 4. Page speed – to szybkość ładowania strony internetowej, która ma kluczowe znaczenie dla doświadczenia użytkownika i SEO.
 5. Web security – to zabezpieczenie stron internetowych przed zagrożeniami takimi jak ataki hakerskie, phishing itp. W skład zabezpieczeń wchodzi wiele elementów, takich jak szyfrowanie, certyfikaty SSL itp.

Prolego projektuje i tworzy, wydajne i bezpieczne strony internetowe dostosowane do różnych urządzeń. Z naszą pomocą możesz wyróżnić się na rynku online i przyciągnąć większą ilość klientów. 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Nasza agencja web development oferuje kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu. Zajmujemy się tworzeniem nowych stron internetowych, modernizacją i aktualizacją istniejących, a także zapewnieniem ich ciągłego wsparcia i utrzymania. 

Oprócz tego oferujemy projektowanie interfejsów użytkownika, integrację z systemami zewnętrznymi, tworzenie aplikacji webowych oraz optymalizację dla lepszej wydajności i zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa. 

Zakres usług

 1. Projektowanie stron internetowych – Tworzymy spersonalizowane projekty dopasowane do potrzeb klienta, biznesu i branży. Nasze projekty wyróżnia wygląd i funkcjonalność.
 2. Aplikacje dedykowane – Pomagamy klientom zamieniać pomysły w rzeczywistość dzięki tworzeniu zaawansowanych aplikacji na zamówienie i według potrzeb
 3. Tworzenie responsywnych stron internetowych – Projektujemy strony internetowe, które są dostosowane do różnych urządzeń i rozmiarów ekranów
 4. Przeniesienie strony i migracja – Planujemy migracje i przenoszenie każdej strony lub sieci stron z dowolnej platformy lub serwera
 5. E-commerce – Projektujemy dobre sklepy internetowe, które pozwalają na efektywną sprzedaż produktów online naszych klientów.
 6. SEO – Optymalizujemy strony internetowe, aby poprawić ich pozycje w wynikach wyszukiwania.
 7. Utrzymanie i wsparcie techniczne – zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne i utrzymanie strony internetowej.

Nasz zespół doświadczonych programistów i projektantów zawsze stara się spełnić oczekiwania naszych klientów i dostarczyć rozwiązania na najwyższym poziomie.

Jesteśmy dumni, że w naszej agencji interaktywnej oprócz szerokiej gamy usług web developmentu, posiadamy również własny software house w Warszawie. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom i dostarczyć najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Zachęcamy do powierzenia nam swojego projektu – z pewnością nie zawiedziemy!

Zapraszamy do współpracy 🙂